محیط زیست
1400/09/06 10:10

تصویب پست سازمانی برای یگان حفاظت منابع طبیعی

تصویب پست سازمانی برای یگان حفاظت منابع طبیعی
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در راستای ارج نهادن به تلاش‌های شبانه‌روزی جنگلبانان و با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده، موفق به اختصاص پست سازمانی برای نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شدیم.

به گزارش پایگاه خبری مودگان-مراتع و آبخیزداری کشور، دکتر مسعود منصور در کارگاه آموزشی مسئولین حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های کشور در مشهد با اعلام این خبر افزود: جنگلبانان در خط مقدم حفاظت و حراست از اراضی ملی هستند که برای ارج نهادن به تلاش‌های شبانه‌روزی این حافظان بی‌ادعا در 68 میدان یا خیابان در سطح کشور به نام جنگلبان نام‌گذاری شده است.

رئیس سازمان جنگل‌ها با اشاره به با برشمردن اثرات مثبت و سازنده فعالیت‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در کشور از مسئولین حوزه نمایندگی ولی‌فقیه خواست تا به تبیین اثربخشی این پروژه‌ها و نقش مؤثر آن در ایجاد امنیت و استقلال کشور بپردازند.

دکتر منصور اقدامات فرهنگی را لازمه ایجاد نشاط و پویایی در بین کارکنان دانست و افزود: ما همواره حامی فعالیت‌های فرهنگی هستیم زیرا فرهنگ‌سازی، منجر به ارائه بهتر خدمات به مردم می‌شود و علاوه برافزایش تعهد و شایستگی کارکنان باعث کاهش تخلفات اخلاقی ازجمله غیبت، تهمت، رشوه و کم‌کاری و نیز افزایش پاکدستی می‌شود.

وی با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری در سراسر کشور گفت: با حرکت جهادی در یک سال موفق به اجرای بیش از 55 میلیون هکتار اجرای پروژه کاداستر اراضی ملی شده‌ایم که این رقم چندین برابر میانگین سنوات گذشته است.

دکتر منصور افزود: طبق قانون باید محل استقرار 15 گونه در حال انقراض به‌عنوان ذخیرگاه شناسایی شود که در سال گذشته موفق به شناسایی 410 هزار هکتار ذخیره گاه شدیم که این رقم نیز چندین برابر میانگین سنوات گذشته است.

وی گفت: برای اولین بار در کشور مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز با موافقت یونسکو و همچنین مرکز فناوری و نوآوری‌های منابع طبیعی در سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور ایجاد شده است.

به گزارش کاج پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، در این گردهمایی حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی طباطبائی نژاد مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بیانیه 18 گانه سازمان نقشه راه روشن و ارزشمندی است که باید همه ما برای تحقق آن تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه تاکید بر پاکدستی، فعالیت جهادی و اهمیت اقامه نماز از مهمترین نکات این بیانیه است، گفت: از همه مسئولین می‌خواهم تا ضمن مطالعه و عمل به آن، از مدیران در این خصوص مطالبه گر باشند.

گفتنی است کارگاه آموزشی مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های کشور با حضور رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، معاون فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و مسئول حوزه ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور پنجشنبه 4 آذر در مشهد برگزار شد

خبرنگار:نسترن رویتوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :