1401/02/04 09:35

مشکلی در تامین و توزیع گوشت قرمز در استان زنجان نداریم

مشکلی در تامین و توزیع گوشت قرمز در استان زنجان نداریم

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: امروز جمعیت دامی استان به ویژه دام سبک به نسبت سال ۹۹ کمتر شده است اما مشکلی در تامین و توزیع گوشت قرمز نداریم .

محمدعلی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری مودگان ، اظهار کرد: جمعیت دامی در سال گذشته به حدود یک میلیون و ۳۶۸ هزار راس رسیده بود که به نسبت سال ۹۹ این تعداد ۲۰۰ هزار راس کاهش یافته است .

وی با بیان اینکه استان زنجان در تامین گوشت دام سبک هیچ مشکلی ندارد و حتی صادرات گوشت سبک را نیز انجام می‌دهد، افزود: سالانه ۱۵ هزار تن گوشت قرمز در استان تولید می‌شود که به طور کامل نیاز استان به گوشت قرمز را مرتفع می‌کند .

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان بیان کرد: به لحاظ تامین نهاده‌های دامی تا پایان سال گذشته مشکلی نداشتیم اما برای امسال یعنی تا پایان فروردین با توجه به کاهش نزولات آسمانی هنوز نهاده‌ای به ما تعلق نگرفته تا به صورت کنسانتره در اختیار دامداران قرار دهیم .

این مقام  مسئول علل کاهش قیمت دام سبک زنده را کمبود بارندگی، احتمال خطر خشکسالی، همچنین کاهش توان خرید مردم و تولید گوشت مازاد برشمرد و یادآور شد: امیدواریم با مکاتباتی که صورت گرفته، نهاده‌های دامی لازم به دست دامداران استان برسد .

صادقی همچنین به تولید سالانه ۱۶۵ هزار تن شیر اشاره و خاطرنشان کرد: سالانه ۵۸ هزار تن گوشت سفید در استان تولید می‌شود که خوشبختانه پارسال در تامین گوشت طیور استان زنجان رکود زده است و ۵۰ درصد تولید مازاد را صادرات می‌کنیم .

خبرنگار : داود رویتوند غیاثوند  


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :