1400/09/06 12:00

وزیر جهاد کشاورزی: دام مازاد عشایر با قیمت مصوب خریداری می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی: دام مازاد عشایر با قیمت مصوب خریداری می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی گفت: دام مازاد و حذفی عشایر به‌منظور حمایت از این قشر، باقیمت مصوب توسط پشتیبانی امور دام این وزارتخانه خریداری می‌شود .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-سید جواد ساداتی نژاد روز شنبه در حاشیه بازدید از واحدهای دامداری شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های به‌جای دامداران و عشایر که در سفرهای استانی رئیس‌جمهوری نیز همواره به آن اشاره می‌شود، فروش دام مازاد است که برای رفع این مشکل تدابیر لازم اتخاذ شد .

وی افزود: همه‌ساله عشایر، تعداد دام مازاد و حذفی دارند که برای رفع این مشکل، دستورالعمل‌های مشخص وجود داشته و آمادگی لازم برای خرید این دام‌ها از سوی پشتیبانی امور دام وجود دارد .

ساداتی نژاد تأکید کرد: بر اساس دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های دامپزشکی، کشتار دام‌های آبستن و مولد ممنوع است و در صورت مشاهده، با این موارد برخورد می‌شود .

وی گفت: به‌منظور جلوگیری از کاهش قیمت خرید دام و جلوگیری از دلالی، دستورالعمل خرید دام عشایر به تصویب رسیده و طرف حساب عشایر در خرید دام مازاد اتحادیه‌های عشایری و شرکت پشتیبانی امور دام است .

ساداتی نژاد از تأمین نهاده‌های دامی به‌عنوان دغدغه دامداران یادکرد افزود: به‌منظور رفع این مشکل و برطرف کردن دغدغه دامداران و عشایر، شرکت پشتیبانی امور دام قراردادی مستقیم با عشایر منعقد کرده است و نهاده را در اختیار آنان قرار می‌دهد تا پس از فصل پرواربندی و فروش دام، پول نهاده از سوی عشایر تسویه شود .

وی افزود: عشایر می‌توانند به‌جای پرداخت هزینه نهاده، به همان میزان دام پروار شده خود را به پشتیبانی امور دام تحویل دهند و بدهی خود را بابت نهاده تسویه کنند .

وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک‌روزه به شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران از یک واحد دامداری سنتی و مرغداری ورامین، واحد تولید صنایع لبنی شهرستان پیشوا و چرخه تولید گوشت قرمز در قرچک بازدید و با کشاورزان و دامداران دیدار کرد .

خبرنگار:داود رویتوند غیاثوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :