1400/02/10 19:00

مدل تولید قراردادی و زنجیره عرضه گوشت مرغ طراحی شد

مدل تولید قراردادی و زنجیره عرضه گوشت مرغ طراحی شد
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ادامه عرضه مطمئن مرغ، مدل تولید قراردادی نیمچه گوشتی و زنجیره عرضه گوشت مرغ طراحی و پیشنهادشده است .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-شاهرخ شجری در نشست کارگروه ساماندهی مرغ استان فارس ابراز کرد: قطعا با نهایی شدن این مدل عوامل بازار، تشکل‌ها، اصناف بیشتر درگیر می‌شوند و مسئولیت  تنظیم بازار مرغ در اختیار آنان  قرار می‌گیرد.

وی بابیان اینکه در مدلی مذکور کارفرما شامل تشکل‌ها، اتحادیه‌ها، واحدهای بسته‌بندی، کشتارگاه‌ها، واحدهای تولید خوراک طیور، واحدهای مرغ مادر، واحدهای جوجه‌کشی و صنایع تبدیلی است، تصریح کرد: خدمات بهداشتی، فروش محصول مرغدار، تامین نهاده‌های تولید ازجمله جوجه، نهادهای دامی، دارو باقیمت مناسب را کارفرما در اختیار واحدهای مرغداری قرار می‌دهند.

 شجری با اشاره به اینکه خدمات مذکور در قالب فرم‌های قراردادی ارائه می‌شود، افزود: واحدهای مرغداری نیز مرغ را باقیمت مناسب، در زمان معین و با میزان مشخص در اختیار کارفرما قرار می‌دهد.

این مقام مسئول اظهار کرد: درنهایت کارفرما مرغ را به‌وفور و در زمان مناسب به بازار عرضه می‌کند.

مرغ به‌اندازه کافی تولید می‌شود

شجری با اشاره به اینکه مرغ در حال حاضر به‌اندازه کافی تولید می‌شود و سود تولیدکننده و سایر عوامل در بازار به‌خوبی دیده‌شده است، افزود: متاسفانه انحرافات و سودجویی بیش از آنچه که تعیین‌شده در بعضی از افراد مشاهده و درنتیجه رفاه مصرف‌کننده  با مشکل مواجه می‌شود.

وی بابیان اینکه انتظار در صف‌های طولانی مرغ، در شان مردم شریف ما نیست، اضافه کرد: طبیعی است با هر سودجویی که باعث شود شرافت انسانی مردم زیر سوال برود به‌عنوان وظیفه شرعی با جدیت برخورد می‌کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی ابراز کرد: همگرایی و هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها وجود دارد و باعث خواهد شد تا زمانی که مدل تولید قراردادی و زنجیره عرضه گوشت مرغ بر نظام تولید حاکم شود مردم شریف در رابطه با تامین مرغ با مشکلی مواجه نباشند.


خبرنگار:نسترن رویتوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :