اخبار
1398/08/17 17:10

تلف شدن ۱۱۵۰ راس دام سبک و سنگین و خسارت به بیش از ۲۷۰ جایگاه دامی در زلزله آذربایجان شرقی

تلف شدن ۱۱۵۰ راس دام سبک و سنگین و خسارت به بیش از ۲۷۰ جایگاه دامی در زلزله آذربایجان شرقی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: زلزله شب گذشته آذربایجان شرقی تاکنون به ۱۱۵۰ راس دام سبک و سنگین و بیش از ۲۷۰جایگاه دامی این استان خسارت وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری مودگان وبه نقل از سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی-مهندس اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به خسارت وارده به بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی براثر زلزله تا ساعت ۱۲صبح امروز گفت: تاکنون خسارت وارده به بیش از ۲۷۰ واحد جایگاه نگهداری دام گزارش‌شده که دراین‌بین ۳۰۰ راس دام سنگین و ۸۵۰ راس دام سبک در اثر تخریب اماکن دامی تلف‌شده‌اند که اقدام‌های لازم در خصوص دفن بهداشتی آن‌ها در حال پیگیری و انجام است.

وی به خسارت وارده به شهرستان میانه اشاره کرد و افزود: بر اساس گزارش‌های اولیه تاکنون ۶۵۰ راس دام سبک و ۲۵۰ راس دام سنگین در تعداد ۱۶ روستا در شهرستان میانه تلف‌شده‌اند و به ۱۷۰ واحد اماکن دامی این شهرستان خسارت ۴۰ الی ۱۰۰ درصدی واردشده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی به خسارت وارده به شهرستان سراب در اثر این زلزله اشاره و بیان کرد: ۲۰۰ راس دام سبک و ۵۰ راس دام سنگین در شهرستان سراب تلف‌شده است و به ۱۰۰ واحد دامی نیز خسارت واردشده است.

وی افزود: درمجموع بر اساس گزارش‌های جمع‌بندی شده تا ساعت یازده صبح امروز ۸۵۰ راس دام سبک و ۳۰۰ راس دام سنگین در استان آذربایجان شرقی تلف‌شده‌اند و ۲۷۰ واحد دامی و تعدادی از ادوات و ماشین‌آلات بخش کشاورزی نیز خسارت‌دیده است که آمار نهایی و تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: با پیگیری همکاران ما در معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و  اداره کل دامپزشکی استان و مدیریت‌های جهاد کشاورزی میانه و سراب، روند عملیات دفن بهداشتی دام‌های تلف‌شده در جریان زلزله به‌خوبی در حال انجام شد.

وی تصریح کرد: اکیپ‌های خدمت رسان اداره کل دامپزشکی استان جهت دفن بهداشتی و ضدعفونی اماکن دامی در شهرستان‌های زلزله‌زده حضور پیدا کردند.

فتحی بابیان این‌که آمار دقیق و خسارات نهایی وارده به جایگاه‌های دام و زیرساخت‌های مختلف بخش کشاورزی براثر زلزله متعاقباً اعلام خواهد شد، افزود: کارشناسان تعیین خسارت و تعدادی از مدیران سازمان در مناطق زلزله‌زده حضور یافته‌اند.

گفتنی است؛ ساعت ۲ و هفده دقیقه یکشنبه‌شب زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روستای ورنکش بخش ترکمنچای شهرستان میانه و روستای اسب فروشان شهرستان سراب را لرزاند.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :