اخبار
1398/06/17 14:15

کارنامه درخشان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

کارنامه درخشان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران
در مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۷ سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از عملکرد موفق این سازمان در خارج شدن از لیست واگذاری به بخش خصوصی و همچنین تحول چشمگیر در شاخص‌های عملکردی سازمان و شبکه تحت پوشش تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری مودگان و به نقل از سازمان تعاون روستایی ایران- جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با موضوع بررسی عملکرد مربوط به سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ با حضور مهندس مهر فرد به‌عنوان نماینده وزارت جهاد کشاورزی و رئیس مجمع و نمایندگان وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارائی، سازمان برنامه‌وبودجه و مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه مورخ98/06/12 در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر حسین شیرزاد رئیس هیئت‌مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تشریح عملکرد سازمان و شبکه تحت پوشش به برخی از مهم‌ترین اقدامات این سازمان در سال ۱۳۹۷ پرداخت.

دکتر شیرزاد بابیان اینکه مستثنی شدن سازمان مرکزی تعاون روستایی از واگذاری به بخش خصوصی مهم‌ترین اتفاق برای این سازمان در مقطع یک سال گذشته بوده است اضافه کرد: با خروج نام سازمان از لیست واگذاری‌ها، موفق شده ایم یکی از اصلی‌ترین چالش های سازمان را که موجب بروز مسائل و مشکلات عدیده درروند انجام وظایف و مأموریتها ازجمله کمبود شدید نیروی انسانی متخصص در ستاد و مراکز استانی و عدم تخصیص اعتبارات موردنیاز و نظایر آن بود، پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه درآمد سازمان در سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن، افزایش ۴۳ درصدی داشته و زیان خالص سال ۹۷ نسبت به سال پیش ۴۲ درصد کاهش‌یافته است عنوان کرد: دارائی‌های سازمان در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ معادل ۶ درصد افزایش نشان می‌دهد که عمده این افزایش شامل ۲۳ درصد دریافتی‌های تجاری و غیرتجاری و ۴۷ درصد پیش‌پرداخت‌ها بوده است.

شیرزاد همچنین از عملکرد موفق سازمان در تشکیل دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران خبر داد و افزود: نهادسازی در شبکه اتحادیه‌ها و تعاونی‌های بخش کشاورزی و بسته شدن پرونده‌های باز سالهای گذشته در حوزه بازرگانی، از دیگر موفقیت‌های سازمان در سال گذشته است.

در ادامه دکتر حشمت مشاور عالی رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی طی گزارشی از اقدامات مالی و عملکردی سازمان به اقداماتی مانند تأمین و توزیع موفق حدود ۶۶ هزارتن سیب‌درختی، پرتقال تامسون و پرتقال والنسیا در طرح تنظیم بازار میوه سال ۹۸، فروش حدود ۶۷ تن زعفران در بورس کالای کشاورزی، خریدوفروش ۴۰۵۱ تن خرمای استعمران اشاره کرد.

همچنین دکتر مسلمی، معاون توسعه تعاونی‌ها و تشکل ها نیز از ایجاد نهادهای اجتماعی و اقتصادی بهره‌برداران و فعالان بخش کشاورزی در سطوح ملی و محلی همسو باسیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و ایجاد زنجیره‌های ارزش و تأمین در این جلسه، گزارش مبسوطی ارائه کرد. 

در پایان، نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارائی و برنامه‌وبودجه کشور از کارنامه درخشان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و تحول چشمگیر در شاخص‌های عملکردی این سازمان رضایت خود را ابراز و خواستار تداوم این فرآیند در شبکه تعاونی‌ها و بخش کشاورزی شدند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :