اخبار
1400/08/01 10:20

بارش باران و برف ۵ روزه در برخی استان‌ها

بارش باران و برف ۵ روزه در برخی استان‌ها
سازمان هواشناسی از بارش باران و برف طی امروز تا چهارشنبه در برخی استان‌ها ازجمله استان‌های ساحلی دریای خزر خبر داد.دمای تهران نیز به ۵ درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری مودگان-بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در مناطقی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان و در اواخر وقت در غرب گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه با شمالی شدن جریان هوا روی دریای خزر در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز سه‌شنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و در اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات و دامنه‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش‌های پراکنده پیش‌بینی‌شده است.

از اواخر روز دوشنبه و طی روز سه‌شنبه بارش‌ها در گیلان و مازندران شدید شده و دریای خزر مواج و طوفانی خواهد شد. روز چهارشنبه نیز در استان‌های ساحلی دریای خزر و شمال شرق بارش روی می‌دهد.

طی 5 روز آینده بارش در مناطق مرتفع و کوهستانی البرز به شکل برف خواهد بود. همچنین طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب با توجه به جریانات جنوبی در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان و چهارشنبه در مناطقی از سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران امروز، فردا و روز دوشنبه آفتابی خواهد بود و روز سه‌شنبه کمینه دمای پایتخت به 5 درجه سانتی‌گراد کاهش یافت

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :