اخبار
1400/02/11 13:13

توسعه کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر/ ظرفیت سردخانه‌ها دو برابر شد

 توسعه کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر/ ظرفیت سردخانه‌ها دو برابر شد
به گزارش پایگاه خبری مودگان-معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از توسعه کشت گلخانه‌ای در استان خبر داد و گفت: ظرفیت سردخانه‌های استان بوشهر بیش از دو برابر شده است .

خسرو عمرانی  اظهار داشت: در راستای توسعه کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته و طی سال‌های اخیر شاهد افزایش حدود پنج برابری سطح زیر کشت گلخانه‌ای در استان هستیم .

وی توسعه صنایع تبدیلی خصوصاً در زمینه خرما را یکی از اولویت‌های مهم در استان دانست و بیان کرد: در این راستا تلاش می‌شود تسهیلات لازم در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد تا زمینه توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری کشاورزی در استان فراهم شود .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: در حال حاضر ۷۸ واحد بسته‌بندی و فرآوری خرما با ظرفیت ۸۸ هزار تن در استان بوشهر فعال است .

وی از سرمایه‌گذاری ۲۳۹ میلیارد تومانی برای توسعه سردخانه‌های استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: شاهد افزایش حدود ۱۳۰ درصدی ظرفیت سردخانه‌ای استان هستیم .

عمرانی به افزایش ۱۱ درصدی تولید محصولات کشاورزی در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: سالانه یک‌میلیون و ۵۸۴ هزار تن محصول کشاورزی در استان تولید می‌شود

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :