اخبار
1399/05/13 10:16

کسب و کارهای کشاورزی آسیب دیده از کرونا تسهیلات حمایتی دریافت می‌کنند

کسب و کارهای کشاورزی آسیب دیده از کرونا تسهیلات حمایتی دریافت می‌کنند
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: کسب و کارهای اقتصادی کشاورزی آسیب دیده از شیوع کرونا از تسهیلات حمایتی سازمان جهاد کشاورزی برخوردار می‌شوند .
به گزارش پایگاه خبری مودگان-محسن مصطفایی در نشست بررسی آسیب‌های کرونا بر بخش کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: واحدهای مشمول بخش کشاورزی که تحت عنوان رسته چهاردهم اخیرا به رسته‌های به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اضافه شده‌اند، واحدهای پرورش مرغ گوشتی، واحدهای پرورش مرغ مادر گوشتی، مراکز تولید محصولات گلخانه‌ای، ‌سبزی و صیفی‌جات صادراتی، مراکز تولید و عرضه گیاهان زینتی، مراکز تولید و عرضه ماهیان زینتی می‌باشند .
وی با اشاره به اینکه بنگاه‌هایی که در سال گذشته فعال بوده و همچنان نیز فعال می‌باشند، می توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند، خاطرنشان کرد: شاغلین هدف این تسهیلات در بنگاه‌های مشمول که از بیمه بیکاری بهره‌مند نشده باشند و پس از شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفند سال گذشته نیروی کار خود را تعدیل نکرده براساس اطلاعات سازمان تامین اجتماعی و یا نسبت به بازگشت و افزایش نیروی کار موجود براساس متوسط سه ماهه آبان، آذر و دی سال ۱۳۹۸ اقدام کرده باشند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده نمایند .
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: گروه‌های هدف با نیروی شاغل براساس تعداد شاغلین متوسط سه ماهه آبان، آذر و دی ۱۳۹۸) قرارداد کار در سال ۱۳۹۹ منعقد کرده و متعهد به حفظ آنها تا پایان سال ۱۳۹۹ شده است، می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند .
مصطفایی ادامه داد: تسهیلات موضوع تصویب نامه برای پرداخت دستمزد نیروی کار طی دوره سه ماه ابتدای سال ۱۳۹۹ و تامین بخشی از هزینه‌های عملیاتی واحد کسب و کار اختصاص می‌یابد و صرف آن در محلی غیر از موارد تعیین شده مجاز نمی‌باشد .
وی بیان کرد: مبلغ تسهیلات برای واحدهای کسب و کار موضوع بند اول 120 میلیون ریال به ازای هر شاغل بیمه شده با رعایت شرایط قید شده در بندهای مذکور تعیین می‌شود که 70 درصد این مبلغ برای پرداخت هزینه‌های دستمزد و 30 درصد آن برای سایر هزینه‌های عملیاتی مرتبط با کسب و کار می‌باشد .
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: موسسه اعتباری در صورت تصویب و انعقاد قرارداد با واحد کسب و کار، تسهیلات مصوب را به صورت دو مرحله ای پرداخت می‌کند که برای واحدهای دارای 50 نفر شاغل به بالا، سهم دستمزد شاغلین نزد آن موسسه مسدود و براساس فهرست اعلامی کارفرما که احراز اشتغال آن به تایید سازمان تأمین اجتماعی رسیده و در سامانه کارا درج شده، در وجه نیروی کار پرداخت نماید .
مصطفایی اظهار کرد: موسسه اعتباری موظف است تمامی درخواست‌های واحدهای کسب و کار تایید شده از سوی دستگاه بخشی و یا کارگروه را که قبل از پایان خرداد ماه سال 1399 به آن موسسه ارسال شده، پذیرش نماید .
وی در پایان گفت: نرخ سود تسهیلات موضوع این شیوه‌نامه با توجه به ماده 7 آیین نامه 12 درصد می‌باشد

 خبرنگار:نسترن رویتوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :