اخبار
1399/05/11 15:00

زارعی: استفاده از ظرفیت‌های داخلی باید مد نظر دولت باشد

زارعی: استفاده از ظرفیت‌های داخلی باید مد نظر دولت باشد
نماینده مردم ساری در مجلس در مورد بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد تحریم و مقابله با آن گفت: استفاده از ظرفیت‌های داخلی، باید به عنوان استراتژی‌های دولت و مجلس مورد تأکید قرار بگیرد

به گزارش پایگاه خبری مودگان-منصور علی زارعی در مورد بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد ضرورت مقاومت در برابر آمریکا گفت: ۴۰ سال است که این ماجرا را تجربه کرده‌ایم. در هر ماجرایی وقتی عقب نشینی کردیم آنها یک قدم جلو آمدند. نیازی به تجربه جدید در این زمینه نداریم .

نماینده مردم ساری در مجلس افزود: استفاده از ظرفیت‌های داخلی، باید به عنوان استراتژی‌های دولت و مجلس مورد تأکید قرار بگیرد. ما باید ظرفیت‌های خود را روی میز ریخته و برای آنها دقیقا برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم .

وی همچنین ضمن تأکید به ضرورت استفاده از دانش بومی، متخصصین بومی گفت: ارزش نهادن به شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از منابع داخلی می‌تواند ما را در بسیاری از موارد خودکفا کند تا از زیر یوغ تحریم‌ها خارج شویم .

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: مثلا در زمینه برنج، استان مازندران برنج کشور را تأمین می‌کند. کشور ما نیازمند ۳ میلیون تن برنج است. ۲.۵ میلیون تن آن در داخل کشور تولید می‌شود. تنها در تأمین نیم میلیون تن برنج کم داریم و برای جبران این کمبود از کشورهای خارجی کمک می‌گیریم. باید در این زمینه ظرفیت خود را بالا برده و به داخل اتکا کنیم .

زارعی در پایان گفت: ما کاملا می‌توانیم در زمینه برنج به خودکفایی برسیم. هم‌اکنون برنج ۵۰ سِنتی را با ارز دولتی وارد می‌کنیم و به قیمت ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان می‌فروشیم. اگر دو سال برنج وارد نکنیم، مشکل خاصی برای کشور پیش نمی‌آید و مجبور می‌شویم به سمت خودکفایی حرکت کنیم

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :