اخبار
1399/05/11 11:20

کیوسک‌های مطبوعاتی ماهیت واقعی خود را از دست داده‌اند

کیوسک‌های مطبوعاتی ماهیت واقعی خود را از دست داده‌اند
سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی گفت: به دنبال آن هستیم که برخی از غرفه های بازار روزها و میادین میوه و تره بار را با اجاره کم به تولید کنندگان واگذار کنیم تا آنها بتوانند محصولات خود را  بدون واسطه  و با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند .

احمد خیری درگفتگو با خبرنگارپایگاه خبری مودگان-  با اشاره به ضرورت ساماندهی وضعیت کیوسک‌های مطبوعاتی کرج اظهار کرد: تعداد کیوسک‌های مطبوعاتی کرج سه برابر کلانشهرهای دیگر کشور است .

وی با اشاره به اینکه بسیاری از این کیوسک‌ها ماهیت واقعی فعالیت خود را از دست داده اند، افزود: بسیاری از این دکه‌ها به مینی سوپرهایی تبدیل شده‌اند که همه چیز در آنها پیدا می‌شود به جز روزنامه و نشریه .

این مسئول توضیح داد: فعالیت این کیوسک‌های مطبوعاتی در گوشه و کنار کرج علاوه بر اینکه چهره و زیبایی بصری شهر را مخدوش کرده، تبعات اجتماعی خاصی به همراه دارد .

وی اضافه کرد: بررسی‌های اولیه در خصوص وضعیت این کیوسک‌ها صورت گرفته و بنا شده در جلسه ای با حضور روسای این صنف تصمیم گیری درستی در خصوص کاهش تعداد و یکپارچه سازی آنها صورت بگیرد .

خیری در ادامه به راه اندازی هفت بازار روز پرتابل و سبک در کرج تا پایان سال خبر داد و گفت: مکان راه اندازی این بازار روزها مشخص شده و بدون شک آغاز به کار آنها نقش به سزایی در تنظیم بازار خواهد داشت .

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج توضیح داد: نسل جدید بازارها میوه و تره بار در راه است و این بازارها تحولی اساسی در شکل و ساختار سنتی این مراکز ایجاد می کند .

وی افزود: به دنبال آن هستیم که برخی از غرفه های بازار روزها و میادین میوه و تره بار را با اجاره کم به تولید کنندگان واگذار کنیم تا آنها بتوانند محصولات خود را  بدون واسطه  و با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند .

این مسئول در خصوص وضعیت طرح دستچین میوه ها در بازار روزهای کرج گفت: این طرح در چند بازار روز در حال اجرا است و کم کم شاهد اجرای آن در بازار روزهای بیشتری خواهیم بود

 خبرنگار:ماریا شیخ الاسلامی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :