اخبار
1399/05/05 14:00

بازار خرما تعریفی ندارد

بازار خرما تعریفی ندارد
بازار خرما تعریفی ندارد؛ قیمت هر کیلو خرما ۲۱ هزار تومان

علی رغم افزایش هزینه های معیشت و نهاده های کشاورزی، قیمت خرما تغییری نداشته است .

محسن رشید فرخی رئیس انجمن خرما در گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری مودگان- با اشاره به اینکه بازار خرما تعریفی ندارد، اظهار کرد: علی رغم افزایش هزینه های معیشت و نهاده های کشاورزی اعم از سم و کود، قیمت خرما از سال گذشته تاکنون تغییری نداشته است .

او افزود: با وجود افزایش ۲۱ درصدی حقوق و دستمزد و رشد بالای تورم جای این سوال مطرح است که آیا نرخ خرما نباید افزایش یابد؟

فرخی یزدی با انتقاد از حضور واسطه ها و دلالان در سطح بازار بیان کرد: با وجود حضور واسطه های منفعت طلب، مدیریت بازار دچار مشکل شده است که شیوع ویروس کرونا و توسعه بازار دیجیتال یکی از راهکارهای اصلی مبارزه با دلال بازی است .

این مقام مسئول قیمت فعلی هر کیلو خرما درجه یک در استان های مبدا را ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت تمام شده خرما در هر منطقه متفاوت است، اما با وجود افزایش هزینه های تولید، قیمت خرما مظلوم واقع شده است .

رئیس انجمن‌ ملی خرما درباره آخرین وضعیت تولید خرما بیان کرد: با توجه به سال آوری پیش روی تولید خرما بر آورد می‌شود که تولید این محصول به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برسد .

رشید فرخی در پایان با اشاره به اینکه سال گذشته صادرات خرما نسبت به سال ما قبل خود ۳۰ درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: با گسترش ویروس کرونا، امسال در بحث صادرات سال سختی را پیش رو داریم، همانگونه که بازار مواد غذایی در دنیا دچار تنش شده است

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :