1400/09/04 10:00

وزارت بهداشت از موسسه رازی حمایت می‌کند

وزارت بهداشت از موسسه رازی حمایت می‌کند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موسسه رازی را از خودمان می‌دانیم و حتما حمایت می‌کنیم که واکسن رازی کووپارس به قیمت مناسب خرید و بعد از تامین نیاز داخلی، صادر شود.

به گزارش پایگاه خبری مودگان-بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست مشترک با وزیر جهاد کشاورزی که در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی برگزار شد، اظهار کرد: وزارت بهداشت اعتقاد بسیار بالایی به واکسن‌های داخلی دارد چون تمام مراحل ساخت و تولید را می‌بیند و نظارت می‌کند.

وی افزود: هر واکسنی که تایید می‌شود، بی‌نظیر، باکیفیت، با اثربخشی و استانداردهای بالا است اما این امر برای رسانه‌های معاند سنگین است و علیه واکسن‌های ایرانی جنگ تبلیغاتی به راه می‌اندازند.

وزیر بهداشت گفت: هیچ مرزی بین وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی نیست و افتخار می‌کنیم که وزارت جهاد کشاورزی، صرفا خدماتی نیست و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی متعددی دارد و امیدواریم که شاهد این اتفاق در سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی نیز باشیم.

وی با اشاره به توانمندی‌های دانشمندان موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، خاطرنشان کرد: ما به دانشمندان این موسسه افتخار می‌کنیم؛ موسسه رازی با قدمت و هویت است.

عین‌اللهی افزود: کشور ما دارای هویت و ریشه تاریخی و فرهنگی ازجمله علم پزشکی است که دانشمندانی مانند ابن‌سینا و رازی نمونه بارز هویت علمی ایران در تاریخ به شمار می‌روند و نام آن‌ها در بزرگ‌ترین موزه‌های تحقیقاتی و پزشکی جهان می‌درخشد.

وی تصریح کرد: حرکت ارزنده واکسن سازهای داخلی برای مقابله با کرونا، این اطمینان را به ما می‌دهد که در آینده با هر تهاجم و ویروسی می‌توان مقابله و واکسن آن را تولید کرد و این حرکات به مردم اطمینان داد که دانشمندان، همگام با مردم هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: موسسه رازی را از خودمان می‌دانیم و حتما حمایت می‌کنیم که واکسن رازی کووپارس به قیمت مناسب خرید و بعد از تامین نیاز داخلی، صادر شود.

وی افزود: با توجه به برآورد نیاز کشور، اولویت ما واکسن‌های تولید داخل است چون دیگر واردات واکسن کرونا نخواهیم داشت و عمدتا متکی به تولید داخلی خواهیم بود.

عین الهی گفت: شعار اصلی دولت، "ما می‌توانیم" است و در خیلی از امور با مدد مجلس، موفق می‌شویم بسیاری از مشکلات را حل کنیم.

وی یادآور شد: در زمان پیک پنجم کرونا روزانه تا 50 هزار نفر مبتلا، 15 هزار نفر بستری، هشت هزار بیمار بدحال در« آی سی یو » و مرگ‌ومیر تا 700 نفر در روز در کشور داشتیم.

عین‌اللهی بابیان این‌که دانشمندان کشور دغدغه دارند و تلاش می‌کنند که به نتیجه مطلوب برسند، گفت: هفته گذشته با موسسه کخ آلمان نشست داشتیم ؛ زمانی که وضعیت کشورمان را گزارش کردیم، برای کارشناسان آلمانی دستیابی دانشمندان ایرانی به واکسن کرونا تعجب‌برانگیز بود.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :