اخبار
1401/08/03 08:26

خرید میوه اولویت مردم نیست

خرید میوه اولویت مردم نیست

کارشناسان بازار میوه و تره بار معتقدند به دلیل فراوانی بار، تنوع زیاد و کاهش قدرت اقتصادی، میوه اولویت خرید مردم در مهرماه نبوده و همین امر باعث رکود بازار شده است .

جواد باقری در تشریح آخرین وضعیت بازار میوه، سبزی و صیفی گفت: بازار میوه و سبزی مانند هفته گذشته، راکد است و نوسانی نداشته است، زیرا تمایل و قدرت اقتصادی مردم برای خرید میوه کاهش یافته است .

 

وی اضافه کرد: معمولا در مهرماه خانواده‌ها برای مدارس و کیف و کفش فرزندانشان هزینه می‌کنند و میوه در اولویت خرید نیست به همین دلیل بازار راکد می ‌شود. البته اینکه بار هم فراوان است و بیشتر از تقاضا، عرضه داریم  نیز در این میان بی‌تاثیر نیست .

 

کارشناس بازار میوه و تره بار اضافه کرد: در این هفته برخی اقلام مانند بادمجان، گوجه‌فرنگی، کدو، کاهو و کلم حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته، زیرا عرضه آن بسیار زیاداست .

 

وی تصریح کرد: سیب، نارنگی و برخی از میوه‌های پاییزی در ابتدای فصل گران بود ولی با عرضه انبوه قیمت  آنها نیز کاهش پیدا کرده است .

 

اسدالله کارگر - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد : همیشه در مهرماه و قبل از آغاز سال تحصیلی رکودی در بازار میوه داریم و بیشتر مردم اولویت خریدشان را بر روی کالاهای دیگر می‌گذارند .

 

وی در پایان گفت: قیمت میوه‌های فصل پاییز در حال حاضر مناسب است، زیرا علاوه بر فراوان بودن بار تنوع میوه نیز زیاد است .

گروه خبری مودگاننظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :