1399/12/24 10:00

برنامه چین برای خنثی سازی کربن با ساخت ۶.۷ میلیون هکتار جنگل در یک سال

برنامه چین برای خنثی سازی کربن با ساخت ۶.۷ میلیون هکتار جنگل در یک سال
 چین در راستای پیشبرد طرح کاهش کربن تا سال ۲۰۳۰، طی سال گذشته میلادی ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار هکتار جنگل مصنوعی ایجاد کرد .

به گزارش پایگاه خبری مودگان وبه نقل از رادیو بین المللی چین -این کشور همچنین در سال گذشته ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار هکتار اصلاح زمین‌های چمن داشته است .

این گزارش حاکی است در سال گذشته میلادی، چین همچنین به مقیاس ۲ میلیون و ۹۶ هزار هکتار نیز کار بیابان‌زدایی انجام داده ‌است. در سندی که چین امروز به همین مناسبت منتشر کرد آمده است که نتایج توسعه صنایع سبز و بهره‌مندی و فقرزدایی زیست‌محیطی چشمگیر است .

بر اساس این سند کل میزان تولید صنعت درختکاری چین ۷ تریلیون و ۵۵۰ میلیارد یوان و میزان صادرات و واردات محصولات جنگل نیز به ۱۶۰ میلیارد دلار رسیده است .

بر اساس این سند، همچنین درمجموع یک‌میلیون و ۱۰۲ هزار جنگلبان و محیط بان از جمعیت فقیر استخدام‌شده که به‌این‌ترتیب بیش از ۳ میلیون نفر از جمعیت فقیر را  از فقر رهانده و درآمدشان را افزایش داده‌ است .

در این سند اشاره‌شده است که چین فعالانه در مدیریت زیست‌محیطی جهان شرکت می‌کند. حجم ذخیره کربن در پوشش گیاهی جنگلی چین ۹ میلیارد و ۱۸۹ میلیون تن می‌باشد و به‌موقع به هدف افزایش مساحت جنگل و موجودی حجمی جنگل در سال ۲۰۲۰ میلادی رسیده است .

گزارش می‌افزاید: چین با تحقیقات و بررسی خود «برنامه اجرایی تحقق هدف موجودی حجمی جنگل سال ۲۰۳۰ میلادی» را نوشته است و با اجرای فعال کنوانسیون‌های بین‌المللی، همکاری‌های منطقه‌ای با «آسه آن»، اروپای مرکزی و شرقی، آسیای شمال شرقی و سازمان همکاری شانگهای را تقویت می‌بخشد

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :