1399/12/09 11:55

ثبت دو واکسن جدید کرونا در چین

ثبت دو واکسن جدید کرونا در چین
اداره ملی نظارت بر داروی چین، درخواست دو شرکت داروسازی این کشور برای ثبت دو واکسن جدید کرونا را تایید کرد .

به گزارش پایگاه خبری مودگان از رادیو بین‌المللی چین، یکی از این واکسن‌ها واکسن نو ترکیب تولید شرکت «کانسینو بیوتک» است که به روش مشروط به تصویب رسیده است .

این واکسن نخستین واکسن از نوع آدنوویروس تولید چین در برابر کرونا است .

اداره ملی نظارت بر داروی چین همچنین درخواست شرکت سینوفارم برای ثبت واکسن جدید خود در برابر ویروس کرونا که همچنان از نوع ویروس غیرفعال (سلول  Vero) است را به تصویب رساند .

طبق «قانون مدیریت واکسن» و «قانون مدیریت دارو» چین، درخواست‌های ثبت فوق‌العاده دارو به دو روش فوری و مشروط به تصویب می‌رسد .

در مورد دو واکسن جدید فوق که ثبت آن‌ها تصویب‌شده است، این اداره از تولیدکنندگان مذکور خواست پس از آغاز عرضه واکسن جدید خود به بازار، همچنان به تحقیقات مربوط ادامه داده و نیازهای مشروط را تکمیل کرده و نتایج جدید تحقیقات را نیز به‌موقع ارایه دهند .

چین تائید اضطراری انجام آزمایش‌های بالینی روی ۱۶ واکسن منتخب کرونا را نیز صادر کرده است و در حال حاضر، شش واکسن تولید چین در حال سپری کردن فاز سوم آزمایش‌های بالینی هستند .

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه چین، این کشور واکسن کرونای تولیدی خود را در اختیار ۵۳ کشور درحال‌توسعه قرار داده و در حال صادر کردن واکسن به ۲۲ کشور است. سران هشت کشور خارجی نیز با واکسن‌های ضد کرونای تولیدی چین، واکسینه شده‌اند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :