1399/12/03 13:02

سفر هیات وزارت جهاد کشاورزی ایران به صربستان

سفر هیات وزارت جهاد کشاورزی ایران به صربستان
 «جواد وفابخش» معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران که در صدر هیاتی به صربستان سفرکرده در بدو ورود در فرودگاه "نیکولا تسلا" بلگراد مورد استقبال «سناد محمودوویچ» قائم مقام وزارت کشاورزی صربستان قرار گرفت .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-هدف از سفر هیات وزارت جهاد کشاورزی کشورمان در طی اقامت یک‌هفته‌ای خود در صربستان؛ شناسایی ظرفیت‌ها و امکانات برای توسعه و ارتقای همکاری‌ها و تعاملات دو کشور در حوزه‌های کشاورزی، دام‌پروری، جنگلداری و مدیریت آب اعلام‌شده است .

همچنین هیات وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران طی اقامت خود در صربستان با مقامات این کشور در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، جنگلداری و مدیریت آب دیدار و درباره گسترش همکاری‌های ها به گفت‌وگو و تبادل‌نظر می‌پردازند .

هیات وزارت جهاد کشاورزی کشورمان همچنین در این مدت با نمایندگان موسسه میوه شهر چاچاک، موسسه داروهای گیاهی "یوسیپ پانچیچ" و موسسه تولید نهال و بذر سبزیجات "سوپریور" دیدار دارند .

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی ایران با «برانیسلاو ندیموویچ » معاون نخست وزیر و وزیر کشاورزی، جنگلداری و آبداری صربستان در روز دوشنبه ۴ اسفندماه ملاقات و با نمایندگان شرکت فراوردهای گوشتی و لبنیاتی تورکوویچ نیز نشست خواهند داشت .

ملاقات با نمایندگان اتحادیه تعاونی‌های روستایی، بازدید از دانشکده کشاورزی دانشگاه بلگراد و دانشکده کشاورزی دانشگاه شهر نوو ی ساد و بازدید از شرکت صنایع گوشت «سرم شید» ازجمله دیگر دیدار و بازدیدهای هیات وزارت جهاد کشاورزی کشورمان در سفر یک هفته خود در صربستان است .

هیات ایرانی علاوه بر جواد وفا بخش شامل  «احمد اصغر زاده» عضو هیات مدیره سازمان تعاون روستایی کشور، «محسن سلامی» معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور و  «علیمراد سرافرازی» رییس مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت کشاورزی است .

جمهوری اسلامی ایران و صربستان در  حوزه‌های مختلف ازجمله در بخش‌های کشاورزی، صنایع، معادن، ساختمان‌سازی، انرژی، پتروشیمی، امور فرهنگی و هنری، ورزش و گردشگری از ظرفیت‌های خوبی برای افزایش همکاری‌ها برخوردار هستند و مقامات دو کشور بر علاقه‌مندی جهت گسترش همکارهای دوجانبه تاکید دارند .

ایران و صربستان در حوزه کشاورزی در زمینه بذر همکاری بسیار خوبی دارند و پارلمان این کشور با تصویب موافقت‌نامه همکاری‌های جمهوری صربستان و جمهوری اسلامی ایران در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی به ظرفیت‌های این همکاری واقف است .

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :