1399/11/05 14:00

حجم مبادلات تجاری ایران-ارمنستان به یک میلیارد دلار افزایش می‌یابد

حجم مبادلات تجاری ایران-ارمنستان به یک میلیارد دلار افزایش می‌یابد
وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان گفت: طی گفت‌وگوی انجام‌شده با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان مقرر شد طی ۶ ماه آینده حجم تبادلات تجاری ایران و ارمنستان به یک میلیارد دلار افزایش یابد .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-وهان کروبیان روز یکشنبه در حاشیه دیدار با عباس رضایی استاندار اصفهان افزود: اولین باری است که به‌عنوان وزیر به ایران سفر می‌کنم و این سفر اتفاقی نبوده زیرابه ظرفیت‌های فراوان، وسیع و بزرگ این کشور آگاهی دارم و باید در راستای تعمیق و توسعه روابط اقتصادی ۲ کشور تلاش کنیم .

وزیر اقتصاد ارمنستان تصریح کرد: هر ۲ ملت ایران و ارمنستان از دیرباز در کنار هم دوست و همسایه بودند ولی متاسفانه اکنون سطح روابط اقتصادی ما با روابط دوستانه بین ۲ ملت همخوانی ندارد .

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه من سال‌ها در زمینه کسب‌وکار و تجارت فعالیت داشتم به ایران سفر کردم تا نه‌تنها تجارت متقابل را رونق و توسعه دهیم بلکه یکی از اهداف یعنی ایجاد تولیدات مشترک را اجرایی کنیم .

کروبیان گفت: باید قدم‌های اجرایی زیادی برداریم و بتوانیم تولیدات ۲ کشور را به کشور ثالث صادر کرده و به فروش برسانیم همچنین نه‌تنها به اوراسیا بلکه به کشورهای دیگر قصد صادرات داریم .

به گفته وی ازاین‌رو تولیدکنندگان ایرانی می‌توانند بخشی از تولیدات خود را در ارمنستان تکمیل کنند .

وزیر اقتصاد ارمنستان خاطرنشان کرد: حجم تبادل تجاری در سال گذشته ۴۰۰ میلیون دلار بود که نسبت به ظرفیت‌های ما اندک است .

بازدید از واحدهای تولیدی و دیدار با فعالان اقتصادی و بازدید از آثار تاریخی ازجمله برنامه‌های سفر یک‌روزه وهان کروبیان وزیر اقتصاد ارمنستان به اصفهان اعلام شد .

 وزیر اقتصاد ارمنستان برای رایزنی به‌منظور افزایش سطح تعاملات تجاری دو کشور روز جمعه، سوم بهمن وارد تهران شد .

 حضور وهان کروبیان، وزیر اقتصاد ارمنستان در سفر پنج‌روزه خود به ایران، با تعدادی از مقامات دولتی و خصوصی ازجمله وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر نیرو، رییس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و دارایی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد .

دیدار با فعالان اقتصادی ارامنه در تهران، بازدید از کارخانه سیناژن، کارخانه لبنیات میهن از دیگر برنامه‌های وزیر اقتصاد ارمنستان طی سفر پنج‌روزه به تهران است

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :