1398/07/17 11:25

رهاسازی بیش از 22 میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی خوزستان

رهاسازی بیش از 22 میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی خوزستان

معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات خوزستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۲۲ میلیون قطعه لارو ماهیان بومی و انواع بچه ماهی در منابع آبی استان رهاسازی شده است .

به گزارش پایگاه خبری مودگان- کورش میرزایی، هدف از رهاسازی بچه ماهیان بومی توسط اداره کل شیلات خوزستان‌ را حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان عنوان کرد.

وی افزود: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۲۲ میلیون قطعه (شامل 11 میلیون و 100 هزار قطعه لارو ماهیان بومی و 11 میلیون و 270 هزار قطعه انواع بچه ماهی) در منابع آبی استان رهاسازی شده است.

میرزایی با اشاره به اینکه وقوع سیلاب در بهار سال گذشته سبب بروز خساراتی نسبتا سنگین به تاسیسات مراکز تکثیر ماهیان گرمابی و بومی و محل تامین بچه ماهی شد، اظهار کرد: آبگرفتگی و قطعی برق ناشی از این رخداد باعث شد علاوه بر اتلاف زمان تکثیر، به تاسیسات الکترومکانیکال مراکز بازسازی ذخایر آبزیان خساراتی وارد شود.

وی افزود: این ارقام در راستای افزایش تولید آبزیان، کمک به حفظ ذخایر ارزشمند ماهیان بومی، ایجاد اشتغال پایدار و کمک به معیشت افراد بومی در منابع آبی، تولید و رهاسازی شد.

معاونت آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات خوزستان گفت:علاوه بر آمار اعلامی، تعداد 2 میلیون و 300 هزار قطعه بچه ماهی تولیدی در اختیار مزارع پرورش ماهی بخش خصوصی استان قرار گرفت.

میرزایی، عمده محل‌های رهاسازی بچه ماهی را تالاب‌های شادگان و هورالعظیم، رودخانه‌های کرخه، دز، کارون، مارون و تعدادی آببندان در سطح استان اعلام کرد و افزود: این رهاسازی بچه ‌ماهیان موجب افزایش تولید آبزیان و اشتغال جوامع محلی شده است.

خبرنگار: صدیقه قاسمی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :