1398/06/17 13:45

ارگانیک بودن بهترین دلیل برای افزایش مصرف گوشت آبزیان است

ارگانیک بودن بهترین دلیل برای افزایش مصرف گوشت آبزیان است
سرپرست امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت : ارگانیک و عاری بودن از داروهای جانبی و هورمون، بهترین امتیاز برای افزایش مصرف آبزیان است .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-بهرام فلاحی با اشاره به خواص استفاده از گوشت ماهی، ابراز داشت: باید سرانه مصرف گوشت ماهی در استان به‌عنوان یک پروتئین سالم از طریق فرهنگ‌سازی و با کمک رسانه افزایش یابد .

وی یادآور شد: میانگین سرانه سالانه مصرف گوشت ماهی در استان سمنان به ازای هر یک نفر پنج کیلوگرم و در کشور ۱۱ کیلوگرم است که آمار گویای پایین بودن سرانه مصرف ماهی در  استان است .

وی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان  به‌منظور افزایش سرانه مصرف آبزیان در استان کلاس‌های آموزشی و ترویجی درباره آشنایی با روش پخت انواع غذا با ماهی اقدام کرده است .

سرپرست امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان این‌که  محدودیت وزنی در مصرف گوشت ماهی وجود ندارد، اظهار داشت: استاندارد وزن ماهی قزل‌آلا ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم است، اما ذائقه مردم در مصرف ماهی‌های سرد آبی مانند قزل‌آلا ۵۰۰ گرم به بالاست و در این زمینه محدودیت و منع مصرف وجود ندارد .

سرپرست امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ابراز داشت: ماهیان گرم آبی از یک کیلو و ۵۰۰ گرم به بالا موردپسند بازار است .

وی بابیان اینکه بازار برای عرضه مستقیم گوشت ماهی در استان سمنان وجود ندارد، یادآور شد: فقط فروشگاه‌های کوچک فروش گوشت ماهی در شهر وجود دارد .

سرپرست امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۲ تعاونی آبزی‌پروری در شهرستان سمنان و شاهرود با ۵۰ عضو ثبت‌شده است و در  بقیه شهرستان‌ها نیز تعاونی آبزی‌پروری در حال تشکیل است .

فلاحی بابیان اینکه یک هزار و ۱۰۰ تن گوشت ماهی سال گذشته در استخرهای پرورش ماهی استان تولید شد و پیش‌بینی می‌شود امسال این میزان افزایش یابد، ابراز داشت: بیشترین تولید ماهیان سردابی مربوط به شاهرود و مناطق شمالی شهرستان‌های استان سمنان است

در استان سمنان ۲۴۵ استخر پرورش ماهی وجود دارد که از این تعداد حدود ۴۵ استخر مربوط به پرورش ماهیان سرد آبی و بقیه مربوط به ماهیان گرم آبی است .


خبرنگار:صدیقه قاسمی 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :