1398/06/17 13:30

شناور دریایی بدون سرنشین با کاربری هیدروگرافی ساخته شد

شناور دریایی بدون سرنشین با کاربری هیدروگرافی ساخته شد
شرکت دانش‌بنیان فناوران شبکه ارتباطات طبرستان، موفق به ساخت شناور بدون سرنشین برای انجام خدمات هیدرو گرافی دریایی شد .

به گزارش پایگاه خبری مودگان وبه نقل ازمرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از حدود ۶۰۰۰ هزار کیلومتر مرزهای جمهوری اسلامی ایران نزدیک به ۲۷۰۰ کیلومتر آن را مرزهای آبی تشکیل می‌دهد. اکوسیستم اقتصادی « دریا پایه » ایران تنها بر حمل‌ونقل دریایی متمرکز نیست و در سال‌های اخیر سعی شده است تا با استفاده از ابزار فناوری در راستای توانمندسازی هر چه بیشتر ساحل‌نشینان، حوزه‌های مختلفی همچون گردشگری و شیلات از فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی بهره‌مند شوند .

شرکت فناوران شبکه ارتباطات طبرستان یکی از صدها شرکت دانش‌بنیان در این حوزه است که با بهره‌گیری از توان متخصصین داخلی توانسته است با ساخت محصولات جدید، نسبت به بومی‌سازی آن‌ها اقدام کند .

شناور بدون سرنشین برای هیدرو گرافی دریایی با دقت بالا در موقعیت‌یابی و توان اجتناب از برخورد با موانع یکی از محصولاتی است که این مجموعه دانش‌بنیان سعی کرده است تا در رقابت با رقبای خارجی آن را به مشتریان خود عرضه کند. شناور زیرسطحی تمیزکننده کشتی‌ها و لنج‌ها دیگر محصول این مجموعه است که همان‌گونه که از نام آن پیداست، کار  پاک‌سازی سطوح زیرین شناورهای دریایی از آلایش‌های معمول دریایی را انجام می‌دهد .

حسین ابراهیم‌زاده مدیریت این مجموعه می‌گوید که با توجه به اهمیت گردشگری در منطقه، ساخت دوچرخه آبی با کاربری تفریحی یکی دیگر از برنامه‌های واحد  R&D شرکت است که توانسته خود را به مرحله تجاری‌سازی برساند. این مجموعه همچنین با توجه به وجود تعداد قابل‌توجه واحدهای پرورش ماهی در استان محل فعالیت یعنی مازندران موفق شده است که نسبت به ساخت یک پکیج الکترونیکی هشداردهنده اقدام کند، این پکیج با رفع نواقص همتایان وارداتی با اندازه‌گیری پارامترهای همچون ph آب، ازت آب و دیگر موارد، پرورش‌دهنده را نسبت به خطرات و بیماری‌های احتمالی آگاه می‌کند .

این پکیج دارای گواهی ثبت اختراع بوده و نسبت به نمونه‌های وارداتی از قیمت بسیار کمتری برخوردار است .

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :