1400/09/03 12:00

تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر ۲۰ درصد افزایش یافت

تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر ۲۰ درصد افزایش یافت
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: میزان تولید میگوی پرورشی در این استان در سال جاری ۲۸ هزار تن است که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-علی بازدار افزود: کار برداشت میگوی پرورشی از ۱۱ سایت فعال در استان بوشهر به پایان رسید که نسبت به تولید ۲۳ هزار و ۳۰۰ تن سال گذشته پنج هزار و ۲۰۰ تن افزایش داشته است .

وی اضافه کرد: هرچند شیوع بیماری لکه سفید میگو در اواخر دوره پرورش اسنال باعث شد پیش‌بینی تولید ۳۰ هزار تنی میگوی پرورشی در استان بوشهر محقق نشود اما بااین‌وجود این میزان تولید نسبت به سال گذشته از رشد ۲۰ درصدی برخوردار است .

بازدار ادامه داد:  این میزان میگوی پرورشی با ذخیره‌سازی ۲ میلیارد و ۸۳  میلیون قطعه بچه میگو در پنج هزار استخر پرورش در قالب ۳۵۷ مزرعه در سطح ۶هزار و ۵۸ هکتار برداشت و تولیدشده است .

وی اظهار کرد: افزایش سطح زیر کشت، ضریب مکانیزاسیون و زیرساخت‌های پرورش در مزارع و سایت‌های پرورش میگو  از عوامل افزایش تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر به شمار می‌رود .

وی یادآور شد: ۹۰ درصد میگوی پرورشی تولیدی استان بوشهر به خارج از کشور صادر می‌شود و تاکنون ۱۴هزار تن از محصول تولیدی سال چاری در این استان صادرشده است

استان بوشهر با تولید ۶۰ درصد میگوی پرورشی کشور به‌عنوان قطب اول تولید این آبزی شناخته‌شده است .

خبرنگار:نسترن رویتوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :