1399/05/09 12:00

سکوی صادرات آبزیان در قصرشیرین ایجاد می‌شود

سکوی صادرات آبزیان در قصرشیرین ایجاد می‌شود
معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه از ایجاد سکوی صادرات آبزیان در قصرشیرین خبر داد .

 به گزارش پایگاه خبری مودگان-هدایت حاتمی در جلسه حل مشکلات مزرعه داران پرورش ماهی شهرستان قصرشیرین، گفت: ظرفیت‌های استان کرمانشاه در زمینه پرورش ماهی‌های سردابی وگرمابی، ماهی خاویاری و میگو بسیار بالاست و بخشی از تولید استان به کشور عراق و اقلیم کردستان صادر می‌شود .

 وی شهرستان قصرشیرین را یکی از قطب‌های اصلی پرورش ماهی دانست و گفت: توسعه شیلات در این شهرستان یکی از  سیاست‌های شیلات استان است و از هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه بطور کامل حمایت می‌کنیم .

معاون استاندار کرمانشاه افزود: ایجاد مرکز پرورش و تکثیر بچه‌ماهی برای رفع نیاز مزرعه داران یکی از اولویت‌های ما در شهرستان قصرشیرین است که تحقق این امر ضمن تامین نیازهای داخلی استان، زمینه تامین نیاز استان‌های همجوار را نیز فراهم می‌کند .   

حاتمی راه‌اندازی بارانداز و سکوی صادراتی مخصوص شیلات با محوریت شرکت تعاونی پرورش دهندگان ماهی قصرشیرین را یکی دیگر از برنامه‌های استان ذکر کرد وگفت: برای تحقق این امر چهار هزار متر زمین در منطقه ویژه اقتصادی اختصاص داده‌ایم که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر توسعه صادرات شیلات داشته باشد .

حاتمی همچنین از اجرای طرح پرورش گاومیش۱۵۰۰ راسی در قصرشیرین خبر داد و گفت: با توجه به اینکه امکان پرورش گاومیش در مزارع پرورش ماهی وجود دارد و با استقبال مزرعه داران نیز مواجه شده مقرر کردیم با اختصاص اعتباری به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال امکان پرورش ۱۵۰۰ راس گاومیش فراهم شود که اشتغالزایی حدود ۳۰۰ نفر را نیز فراهم می‌کند .

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :