اقتصاد
1398/07/17 11:22

بانک کشاورزی خراسان شمالی وام بیش از ۲ هزار کشاورز را امهال کرد

بانک کشاورزی خراسان شمالی وام بیش از ۲ هزار کشاورز را امهال کرد

معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی گفت: سهم این بانک برای امهال وام کشاورزان خسارت دیده از حوادث طبیعی و غیرمترقبه در استان، ۲۴۸ میلیارد ریال اعتبار است که تاکنون۲ هزار و ۱۲۸ نفر از کشاورزان از این فرصت استفاده کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری مودگان- سیدمحمود سیدالحسینی روز چهارشنبه اظهار داشت: مهلت مراجعه کشاورزان به شعب بانک برای استفاده از فرصت پیش رو، تا پایان شهریورماه امسال تعیین شده بود اما این مهلت تا پایان مهرماه امسال تمدید شده است از این رو از تولیدکنندگان بخش کشاورزی انتظار می رود برای امهال وام خود عجله کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰ درصد از اعتبارات در این زمینه جذب شده است افزود: این طرح شامل کشاورزان خسارت دیده ای می شود که زمان سررسید وامشان در بازه زمانی اول مهرماه سال ۹۶ تا پایان شهریورماه امسال باشد.

معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه در سال جاری، ۲۰۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از اعتبارات بانک کشاورزی استان برای امهال وام های کشاورزان صرف شده است گفت: پارسال  وام چهار هزار و ۲۰۰ نفر بهره بردار بخش کشاورزی از امهال وام بانک کشاورزی بهره مند شدند که در این زمینه ۲۳۷ میلیارد ریال صرف شد.   

بر اساس این گزارش، با ابلاغ امهال وام کشاورزان خسارت دیده از حوادث طبیعی بر اساس بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه، سود و جریمه دیرکرد وام کشاورزان بخشیده و اصل بدهی برای مدت سه سال تمدید می شود.

کمبود اعتبار سبب شد تا پارسال اولویت گذاری شود و تنها بدهکاران بانکی وام های زیر ۱۷۰ میلیون ریال استان بتوانند از این فرصت استفاد کنند.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد.

خبرنگار: مرتضی افتخاری

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :