اقتصاد
1400/08/29 13:20

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در زیر سایه نفت قرار گرفته است

توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در زیر سایه نفت قرار گرفته است
رییس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری گفت: اکنون توسعه انرژی‌های تجدید پذیر از اهمیت بیشتری برخوردار شده، گرچه این توسعه زیر سایه نفت قرارگرفته است .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-سیروس وطن‌خواه روز شنبه در مراسم افتتاح ششمین همایش انرژی‌های تجدید پذیر ایران، افزود: توسعه انرژی‌های تجدید پذیر با توجه به مشکلاتی که در تامین برق توسط انرژی فسیلی ایجادشده دیگر یک توصیه نیست بلکه ضرورت جدی است .

وی ادامه داد: اکنون با توجه به فرایندهای روبه رشد در کشور، تامین برق و امنیت آن از اهمیت بالایی برخوردار شده است .

وطن‌خواه گفت: اکنون حدود ۹ درصد کل منابع نفتی و ۱۷.۵ درصد منابع گازی راداریم بااین‌حال شاهد هستیم که در برخی ساعت‌ها در برخی مناطق دچار بی‌برقی هستند .

وی ادامه داد: ضرر این امر برای توسعه کشور و توسعه کسب‌وکارها بسیار زیاد است بنابراین باید در توسعه زیرساخت‌های تامین برق تجدیدنظر کرد .

وطن‌خواه ادامه داد: امروزه هزینه انرژی‌های تجدید پذیر در جهان به‌شدت کاهش‌یافته و سرعت نصب آن‌ها نیز سرعت گرفته است .

وی گفت: ما نیز باید از این فرصت به‌خوبی بهره بگیریم و برای توسعه انرژی‌های تجدید پذیر گام برداریم .

این مقام مسوول افزود: انرژی‌های تجدید پذیر به دلیل پراکندگی می‌توانند نیاز به احداث خطوط انتقال برق را برطرف کرده و هزینه این بخش را کاهش دهند .

وطن‌خواه گفت: اکنون کاربردهای انرژی‌های تجدید پذیر بیش از گذشته شده است و دیگر محدودیت‌های سابق را ندارد .

به گفته وی، انرژی‌های تجدید پذیر می‌توانند حوادث شبکه برق را کاهش داده و برق بهتری تولید کند .

رییس مرکزهمکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری از آمادگی این مرکز برای حمایت از طرح‌های فناورانه بخش انرژی‌های تجدید پذیر خبر داد .

وطن‌خواه همچنین بر ضرورت شفاف‌سازی سبد انرژی کشور تاکید کرد و گفت: این امر به توسعه انرژی‌های تجدید پذیر کمک خواهد کرد .

وی افزود: دیگر بازیگران مانند وزارت نفت، صمت، کشور و محیط‌زیست باید به وظایف خود در بخش انرژی‌های تجدید پذیر جدی‌تر عمل کنند .

خبرنگار:نسترن رویتوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :