اقتصاد
1400/03/09 12:00

حضور پلیس در گمرکات به نفع اقتصاد کشور است

حضور پلیس در گمرکات به نفع اقتصاد کشور است
فرمانده نیروی انتظامی بابیان اینکه حضور پلیس در گمرکات به نفع اقتصاد کشور است، بر لزوم تقویت این پلیس با دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی و در اختیار گذاشتن ابزار و امکانات تأکید کرد .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-سردار حسین اشتری در همایش رؤسای پلیس امنیت اقتصادی سراسر کشور با اشاره به استقرار پلیس در گمرکات و مبادی رسمی افزود: حضور پلیس در گمرکات دارای مصوبه و قانونی است و این حضور به نفع اقتصاد کشور و جلوگیری از فرآیند قاچاق می‌باشد .

وی با تأکید بر لزوم تقویت پلیس گمرک ادامه داد: مقدمه تقویت پلیس گمرک ایجاد زیرساخت‌های لازم برای فعالیت این پلیس، در اختیار گذاشتن ابزار و امکانات لازم و دسترسی به بانک‌ها و سامانه‌های اطلاعاتی است و مسئولان مربوطه به‌منظور تقویت پلیس گمرک در اجرای مأموریت‌هایش جدی‌تر ورود کنند .

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تمرکز بر پیگیری پرونده‌های مرتبط با سر شبکه‌های قاچاق و فساد اقتصادی را از دیگر اولویت‌های این پلیس برشمرد و افزود: باقدرت و بر مبنای قانون باکسانی که مانعی بر سر راه تولید هستند و به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کنند برخورد می‌کنیم .

وی جلوگیری از خروج کالاهای اساسی و موردنیاز مردم از مرزها را از دیگر اقدامات مطلوب پلیس امنیت اقتصادی برشمرد و گفت: دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی اقتصادی بایستی ضمن اصلاح فرآیندهای فسادزا از امکان وقوع قاچاق جلوگیری کنند .

سردار اشتری ایجاد امنیت در بازارهای پولی و سرمایه‌ای را از دیگر وظایف ذاتی متولیان اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: مردم امروز قدردان پلیس هستند و طبق نظرسنجی‌های برون‌سازمانی اعتماد به پلیس افزایش‌یافته که این درنتیجه زحمات همه همکارانم در اقصی نقاط کشور است .

فرمانده ناجا ادامه داد: بر اساس قانون و به‌منظور تحقق منویات و انتظارات مقام معظم رهبری مأموریت‌ها را هوشمندانه و مقتدرانه دنبال می‌کنیم.  به رغم عمر کوتاه پلیس امنیت اقتصادی شاهد اقدامات بزرگی در این پلیس هستیم و باوجود افزون شدن مأموریت‌های مقابله با ویروس کرونا، همکارانم در این پلیس در انجام وظایف خود خوش درخشیده‌اند .

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به دغدغه و انتظار مردم در مباحث حوزه اقتصادی ادامه داد: مردم توقع دارند وضعیت اقتصادی سامان‌یافته و بهبود یابد و پلیس امنیت اقتصادی ناجا می‌تواند در ساماندهی وضعیت اقتصادی مؤثر باشد .

سردار اشتری با اشاره به شعار سال تأکید کرد: تحقق شعار سال در جهت رونق اقتصادی و رفع موانع تولید باید از اولویت‌های کاری پلیس امنیت اقتصادی باشد چراکه بارونق تولید و گشایش‌های اقتصادی بخشی از مشکلات مردم حل می‌شود .

وی با اشاره به کارکرد و مأموریت پلیس امنیت اقتصادی ناجا عنوان کرد : پیشبرد اهداف این پلیس نیازمند توسعه اشراف اطلاعاتی است و در کنار این مهم، باید فضای حقیقی و مجازی را رصد و با حضور میدانی در بازارهای کسب‌وکار بر تسلط اطلاعاتی خود بیفزاییم .

سردار اشتری مطالبه گری از سازمان‌های متولی برای رفع موانع اقتصادی و بهبود وضعیت را از دیگر اولویت‌ها برشمرد و افزود: باید به‌صورت کارشناسانه و عالمانه، سهم همه دستگاه‌ها در روند ساماندهی اقتصادی مشخص شود و درواقع نسخه شفاف و کارشناسی پلیس از وضعیت موجود می‌تواند گره‌گشا و مؤثر واقع شود .

فرمانده ناجا بابیان این‌که امروز پلیس به‌واسطه اجرای دقیق قانون جایگاه خوبی میان مردم و مسئولان دارد، افزود: باید در سطح راهبردی و در طیف کلان، میان و خرد موضوعات اقتصادی را رصد، آسیب‌شناسی و متناسب با موقعیت، اقدامات کاربردی، عملیاتی و تاکتیکی انجام دهیم .

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :