اقتصاد
1400/03/03 12:48

معاون استاندار تهران: علت قطعی برق در کمبود تولید است

معاون استاندار تهران: علت قطعی برق در کمبود تولید است
فرماندار ویژه ری با اشاره به اینکه برای خروج از پیک مصرف و مدیریت شبکه، قطعی برق صورت می‌گیرد گفت: قطعی برق در شبکه توزیع نیست بلکه در کمبود تولید است .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-حسین توکلی کِجانی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت قطعی برق در کشور و خصوصاً در شهرستان ری اظهار داشت: افزایش دما، گرم شدن هوا و همچنین کاهش سطح آب سدها و افزایش مصرف برق، شرایط تولید برق را با مشکل مواجه کرده که برای خروج از پیک مصرف و مدیریت شبکه، قطعی برق صورت می‌گیرد .

توکلی کجانی افزود: برنامه قطعی برق در کشور به دلیل شبکه توزیع نیست بلکه به علت کمبود تولید است که به‌صورت سراسری اجرا می‌شود و در شهرستان ری نیز بر اساس برنامه اعلام‌شده از سوی شرکت توانیر و مرکزدیسپاچینگ به شرکت توزیع برق استان تهران محدودیت مصرف برق اعمال می‌شود که در برخی از نقاط شهرستان قطعی برق دومرحله‌ای داشتیم .

فرماندار ویژه ری با اشاره به قطعی برق در شهرری گفت: این موضوع به‌صورت جدی موردبررسی و از برق استان، انتشار جدول قطعی برق به‌صورت مشخص در شهرستان پیگیری شده تا شهروندان در جریان قرار گیرند .

معاون استاندار تهران عنوان داشت: با توجه به اینکه در فصل گرما قطعی برق شرایط سختی را به وجود می‌آورد، از تمامی شهروندان درخواست می‌شود ضمن شکیبایی و در نظر گرفتن صرفه‌جویی در ساعات پیک مصرف، در صورت مشاهده استخراج غیرقانونی رمز ارزها، موارد را به اداره برق شهرستان ری اطلاع دهند تا با تلاش نیروهای اداره برق و همراهی مردم، ساعات قطعی برق کاهش یابد .

خبرنگار:داود غیاثوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :