اقتصاد
1399/07/21 13:00

سهمیه مواد پتروشیمی مورد مصرف در صنایع نساجی اصلاح شد

سهمیه مواد پتروشیمی مورد مصرف در صنایع نساجی اصلاح شد
مدیرکل صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با اجرای برنامه اصلاح سهمیه مواد پتروشیمی مورد مصرف در صنایع بر اساس آمار تولید و میزان خرید سال قبل، در عرضه هفته گذشته بورس شاهد کاهش ۵۰ درصدی سهمیه‌های دریافتی بودیم .

محسن صفدری  در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مودگان -اظهار کرد: اصلاح سهمیه مواد پتروشیمی به‌منظور مدیریت تقاضای محصولات پتروشیمی مورد مصرف در صنایع و در راستای کاهش قیمت تمام‌شده مواد اولیه موردنیاز صنعت انجام‌شده است .

وی افزود: درمجموع ۶۸۶ واحد صنعتی مصرف‌کننده پروپلین نساجی در کشور وجود داشتند که پس از تصمیم کمیته راهبری مدیریت تقاضای محصولات پتروشیمی و طرح افق برای مدیریت تقاضای مواد پتروشیمی و دستور اصلاح سهمیه واحدها، در عرضه هفته گذشته ۴۰۷ واحد مشمول اصلاح سهمیه شدند .

به گفته مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت مجموع سهمیه‌ها پیش‌ازاین ۲۸ هزار و ۴۰۰ تن بود که بعد از اصلاح به حدود ۵۰ درصد سهمیه قبلی و به میزان ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن رسید .

صفدری بابیان اینکه میزان رقابت برای این نوع از مواد اولیه، نسبت به هفته گذشته به‌شدت کاهشی بوده و با تداوم این روند و تمهیدات موجود حتما این رقابت به صفر خواهد رسید،  تصریح کرد: چنانچه واحدهای تولیدی که با کاهش سهمیه مواجه شده اند، در میزان سهمیه فعلی دارای ابهاماتی هستند با مراجعه به سازمان‌های صمت استان‌ها و ارائه اسناد مثبت مبنی بر آمار تولید و مقدار خرید از بورس در سال ۱۳۹۸ مراتب را اعلام کنند تا موردبررسی مجدد قرار گیرد

خبرنگار:نسترن رویتوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :