اخبار
1400/09/06 11:40

بهبود شرایط اقتصادی کشور با توسعه صادرات

بهبود شرایط اقتصادی کشور با توسعه صادرات
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: بهبود وضعیت اقتصادی کشور در این شرایط سخت، جز با صادرات امکان‌پذیر نیست .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-مسعود خوانساری روز شنبه در نشست صبحانه کاری با «علیرضا پیمان پاک» رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران بابیان اینکه بزرگ‌ترین دغدغه امروز کشور مساله صادرات است، اظهار داشت: درصورتی‌که موانع این بخش رفع شود، مشکلات اقتصادی بسیاری در کشور حل خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت فعلی بودجه و تورم، وضعیت اقتصادی بهبود نخواهد یافت مگر اینکه صادرات را در اولویت کشور قرار دهیم .

خوانساری با اشاره به اینکه سازمان توسعه تجارت، جایگاه اصلی صادراتی را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر به دلیل محدودیت‌های ارزی، بخش صادرات آسیب بسیاری را متحمل شد که امیدواریم در دولت سیزدهم و با همکاری وزرای مربوطه شاهد تسهیل صادراتی باشیم .

وی بابیان اینکه جوان بودن مسوولان دولت به پیشبرد اهداف کمک می‌کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه نمایندگان دولت آماده مشورت با بخش خصوصی هستند باید از این فرصت استفاده کنیم تا با تعامل، بیشتر طرح‌های کارشناسی ارائه شود و به اجرا برسد .

رییس اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: بخش خصوصی نباید ایده‌های کلی و غیرقابل اجرا طرح کند بلکه با استفاده از موقعیت خود در دولت، باید طرح عملیاتی داشته باشد تا توسعه صادرات در سال جاری آغاز و در آینده شاهد رشد چشمگیر در این بخش باشیم .

به گفته خوانساری، ۱۵ نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت به هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران معرفی نشده‌اند که امیدواریم این روند تسریع شود .

خبرنگار:نسترن رویتوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :