1398/06/17 13:00

بذر اصلاح شده برای کشاورزان با قیمت دولتی تامین شد

بذر اصلاح شده برای کشاورزان با قیمت دولتی تامین شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: بذر اصلاح و گواهی‌شده برای کشت پاییزی کشاورزان این استان تامین شده و آماده توزیع در بین کشاورزان است .

به گزارش پایگاه خبری مودگان-ذبیح‌الله غریب از آغاز کشت پاییزه  محصول گندم ، جو و کلزا  در ۸۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان خبر داد و افزود: بر اساس برنامه کشت پاییزه، امسال ۴ هزار هکتار اراضی زراعی استان به کشت محصول کلزا، ۲۳ هزار هکتار گندم آبی، ۳۷هزار هکتار گندم دیم، ۸ هزار هکتار جو آبی و ۱۶هزار هکتار زیر کشت جو دیم می‌رود .

به گفته وی، برای سال زراعی جاری بذر یک هزار و ۷۰۰تن گندم دیم، یک هزار و ۴۰۰تن گندم آبی و یک هزار و ۲۰۰ تن جو آبی تهیه‌شده و آماده توزیع است .

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: امسال سطح زیر کشت پاییزه محصول کلزا افزایش۲ برابری  دارد، ولی  سایر محصولات میزان کشت نسبت به سال گذشته تغییر محسوسی ندارد .

وی، از آمادگی مراکز سازمان جهاد کشاورزی استان برای توزیع بذر جو ضدعفونی و بوجاری شده بین کشاورزان و بهره‌برداران در زمان کشت پاییزی سال زراعی خبر داد و گفت: محدودیتی در تامین بذر موردنیاز در استان وجود ندارد .

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: استان با بهره‌گیری از دستگاه‌های بوجاری با ظرفیت روزانه بیش از ۳۰ تن، آماده بوجاری بذر گندم و جو موردنیاز کشاورزان است

 چهارمحال و بختیاری با تولید سالانه یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی ، دامی، شیلات و عسل به‌عنوان قطب کشاورزی کشور محسوب می‌شود .


 خبرنگار:شادی مروتی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :