1398/06/17 10:10

دانش مزد محوری با سهم بری از تولید همراه است

دانش مزد محوری با سهم بری از تولید همراه است

نشست خبری شاهرخ رمضان نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی کشور با اصحاب رسانه روز 16 شهریور برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری مودگان- رمضان نژاد طی دو ساعت با نمایش اسلاید به تشریح عملکرد سازمان طی مدت 6 ماه پرداخت و به سوالات مدیران مسئول پاسخ داد.

رمضان نژاد دو عامل اصلی فرایند کاهشی بخش کشاورزی را کمبود دانش بخش کشاورزی و عدم سرریز سرمایه به بخش کشاورزی دانست.

وی افزود: از دیگر معضلات عدم وجود تشکل‌های خصوصی قوی و منسجم که بتواند مشکلات بخش کشاورزی را مطرح و از آن دفاع کند شیب منفی رشد می باشد.

رمضان نژاد اضافه کرد: شناسایی و معرفی و اثربخشی فناوری‌های نوین در بخش کشاورزی از مهم‌ترین مسئولیت‌های سازمان در این بخش و از مهم‌ترین سرفصل‌های مورد پیگیری سازمان می‌باشد. به‌عنوان‌مثال در چندین استان بهره‌گیری از پهباد اجرایی شد که تا انتهای سال جاری ازاین‌دست اقدامات انجام می‌شوند.

وی گفت: از اهداف این سازمان پیگیری و رفع محدودیت‌ها و معرفی تکنولوژی‌های نوین به بخش کشاورزی می‌باشد.

از دیگر خدمات ارائه‌شده سازمان نظام مهندسی تأسیس ۴۰۰ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی و سهم بری دانش از تولید و کنار گذاشتن نگاه دولتی در سازمان و تغییر دیدگاه از ادبیات محوری به مهارت محوری از مهم‌ترین اقدامات این سازمان می‌باشد.

رمضان نژاد خاطرنشان کرد: از طرفی سیاست بخش کشاورزی ما از دستمزد محوری به دانش مزد محوری تغییر کرده است که معنای سهم بری دانش از تولید می‌باشد که یک ادبیات جدیدی در بخش کشاورزی می‌باشد.

وی اضافه کرد: فعالیت دیگری که توسط بخش خصوصی انجام‌شده ایجاد مرکز ملی خدمات غیردولتی کسب‌وکارهای نوین کشاورزی می‌باشد. فعالیت دیگری که برای اولین بار در کشور انجام شد تأسیس مرکز پژوهش‌های غیردولتی کشاورزی در بخش خصوصی و ایجاد مراکز غیردولتی انتقال تکنولوژی‌های نوین می‌باشد که مسئولیت انتقال تکنولوژی‌های نوین را به تولیدکنندگان انجام می‌دهد.

رمضان نژاد در پاسخ به سوال مدیرمسئول روزنامه هفت روز کشاورزان که هنوز پالایش داخلی وزارت جهاد کشاورزی به طور کامل صورت نپذیرفته است، چگونه امکان خواهد داشت که طرح های جدید را جایگزین کرد؟ بیان کرد: طرح های جایگزینی ما در خصوص پروانه تاسیس گلخانه و آبزیان می باشد و در صددیم صنایع تبدیلی و بخش های وابسته را نیز پوشش دهیم تا بتوانیم فاصله زمانی دریافت پروانه تاسیس را به کمتر از 20 روز تقیل دهیم.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :