1401/06/30 09:10

منابع مالی برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی تامین شده است

منابع مالی برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی تامین شده است

وزیر نفت تاکید کرد: در زمینه برق دار کردن چاه‌های کشاورزی بر اساس بودجه سال ۱۴۰۱، وزارت نفت منابع مورد نیاز را تامین کرده و به صورت کامل این آمادگی را داریم .

جواد اوجی در تشریح نشست امروز خود با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای این نشست گزارشی از وضعیت عملکرد وزارت نفت و همچینین وضعیت تولید نفت‌گاز، بنزین و گاز و مصارف آنها در حوزه‌های حمل و نقل، صنعت و کشاورزی ارائه شد. نمایندگان نیز سوالات و دغدغه‌های خود را در زمینه تامین سوخت مورد نیاز تجهیزات و ادوات کشاورزی و پمپ‌های آب مطرح کردند .

 وی با اشاره به اینکه با مدیریت مناسب صورت گرفته هیچگونه جای نگرانی در زمینه تامین سوخت ماشین آلات کشاورزی وجود ندارد، اظهار داشت: حتما باید ادوات، تراکتورها و موتورهای چاه‌های آب کشاورزی در سامانه سدف ثبت نام کنند .

 وزیر نفت با تاکید بر اینکه طی شش ماه گذشته تعهد وزارت نفت در خصوص تامین کود شیمیایی و اوره یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن بوده است که تا امروز ۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تن آن از طریق شش پتروشیمی تحویل داده شده است، اظهار داشت: اولویت وزارت نفت در حوزه کودهای شیمیایی تامین نیاز داخلی است و صادرات این محصولات در اولویت دوم قرار دارد .

 اوجی با بیان اینکه وزارت نفت نسبت به تعهدات خود در زمینه تولید و تامین کودهای شیمیایی متعهد و پایبند است، تصریح کرد: در زمینه برق دار کردن چاه‌های کشاورزی بر اساس بودجه سال ۱۴۰۱ وزارت نفت منابع مورد نیاز را تامین کرده و به صورت کامل این آمادگی را داریم. شرکت توانیر باید با پیمانکاران مربوطه به منظور برقی کردن پمپ چاه‌های کشاورزی قرارداد منعقد کند .

گروه خبری مودگاننظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :