1401/06/29 07:29

اقتدار غذایی مهم‌ترین رکن امنیت ملی کشور‌ها

اقتدار غذایی مهم‌ترین رکن امنیت ملی کشور‌ها

به گزارش پایگاه خبری مودگان  به نقل از  پات، گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان مرکزی تعاون روستایی با حضور هوشنگ محمدی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی و همراهان، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران ستادی، استانی و مدیران عامل اتحادیه های سراسری برگزار شد .

 
معاون وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اهمیت امنیت ملی پایدار در جهان، خاطر نشان کرد: در هر جامعه‌ای سه فاکتور مهم شامل؛ امنیت نظامی، امنیت در تکنولوژی و امنیت غذایی؛ امنیت ملی پایدار کشور را رقم می‌زند .

به گفته وی، یکی از محورهای مهم و اساسی امنیت غذایی کشور؛ مجموعه کارکنان خدوم وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان بخش کشاورزی است که بطور مستقیم با کمیت و کیفیت سفره مردم ارتباط دارد .

محمدی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های اساسی دولت سیزدهم تقویت پایدار امنیت غذایی است، یادآور شد: از مهمترین نکات برجسته برنامه تحولی ارائه شده توسط وزیر محترم می‌توان به اصل اقتدار و امنیت غذایی، پویایی اقتصاد کشاورزی، توسعه صادرات و ارزآوری و اشتغال پایدار در بخش کشاورزی اشاره کرد .

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور محترم نیز تأکید فراوانی بر امنیت غذایی پایدار در کشاورزی دارند، تصریح کرد: ازجمله فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری، تأکیدات معظم له بر تولیدات کشاورزی و امنیت غذایی بوده است .

محمدی یادآور شد: باید اقتدار غذایی در ذهن بخش کشاورزی، برنامه نویسان و ارکان حاکمیت نهادینه شود زیرا اقتدار غذایی مهم‌ترین رکن امنیت ملی کشور است .

وی با بیان اینکه شاید بهتر باشد استفاده از کلمه بهره‌برداران برای زحمتکشان عرصه‌های تولید کشاورزی حذف شود، گفت: همه ما بهره‌بردار هستیم و فعالان بخش کشاورزی تولیدکننده غذای جامعه به‌حساب می‌آیند و ۴.۲ میلیون کشاورز این وظیفه خطیر را برعهده دارند؛ اگر می‌خواهیم به امنیت پایدار برسیم، تحول واقعی در بخش کشاورزی باید اتفاق بیفتد .

گفتنی است در پایان این گردهمایی مدیران سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و مدیران عامل اتحادیه‌های سراسری نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه های مختلف ارائه دادند .

خبرنگار: داود غیاثوندنظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :