1398/07/11 12:48

احداث 5 باغ در دانشگاه لرستان

احداث 5 باغ در دانشگاه لرستان

رئیس دانشگاه لرستان گفت: پنج باغ در وسعت ۱۶ هکتار زمین در دانشگاه لرستان احداث می شود.

به گزارش پایگاه خبری مودگان- خسرو عزیزی روزپنجشنبه با اعلام این خبر افزود: با تلاش و پیگیریهای تیم مدیریتی دانشگاه لرستان، این باغها به کاشت تولیدات کشاورزی و باغداری نظیر زیتون، پسته، انگور، بادام  و گل محمدی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه انتخاب این گونه ها، براساس توجه به اقلیم منطقه بوده، اظهار داشت: ایجاد باغ در این سطح، یک اقدام مهم زیربنایی در راستای گسترش فضای سبز، توجه به محیط زیست و توسعه تحقیقات و پژوهش های کاربردی است.

عزیزی با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت های کشاورزی و باغداری لرستان، اقدامی مهم در جهت تقویت اقتصاد درون زا و تولیدی است، عنوان کرد: این استان، بسترهای فراوانی در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی و باغداری دارد که باید از ظرفیتها بر اساس برنامه ریزی علمی و کارشناسی، استفاده شود.

وی یادآور شد: در زمینه روش آبیاری این باغها نیز علاوه بر آبیاری قطره ای، سعی شده با به کارگیری برخی روشهای جدید نیز، در مصرف آب، صرفه جویی شود.

عزیزی تاکید کرد: احداث این باغها علاوه بر جنبه های کاربردی آموزشی، تحقیقاتی، پژوهشی و فضای سبز، می تواند در بلند مدت درآمدزایی نیز داشته باشد.

خبرنگار: شیده عباسی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها :